SIKÇA SORULAN SORULAR

FinestraMiner'ımı nasıl etkinleştiririm?

FinestraMiner’ı hem iOS hem de Android’de bulunan Helium Uygulaması aracılığıyla etkinleştirebilirsiniz. Lütfen uygulamayı indirip, bir hesap oluşturun ve ekrandaki talimatları izleyin. İnternet bağlantısında herhangi bir hata oluşursa, Helium uygulamasında kuruluma devam etmeden önce, sorunu teşhis etmek için FinestraMiner Diagnostics Uygulamamızı indirebilirsiniz.

FinestraMiner cihazımdaki LED ışıklar ne anlama geliyor?

FinestraMiner, kasasının üstünde bir RGB LED gösterge ışığına sahiptir. FinestraMiner açıldığında, mevcut durumuna bağlı olarak belirli bir durum ışığı yanacaktır.

  • Sabit Mavi – FinestraMiner açılıyor veya bir güncelleme indiriyor.
  • Yanıp Sönen Mavi – FinestraMiner’ın Bluetooth’u etkinleştirildi.
  • Sabit Yeşil – FinestraMiner normal madencilik durumundadır. Wi-Fi bağlandı.
  • Değişen Mavi / Yeşil – FinestraMiner’ın Bluetooth modu, halihazırda Wi-Fi’ye bağlıyken etkinleştirilir.
  • Yanıp Sönen Sarı – Wi-Fi’ye bağlandı ancak internet bağlantısı kesildi veya cihaz internete bağlanamıyor.
  • Yanıp Sönen Yeşil – İlk kurulumu yapmadan, 10 dakikadan fazla beklediniz. Bluetooth’u yeniden etkinleştirmek için lütfen (FinestraMiner’ın yanında bulunan) siyah düğmeye iki kez basın. Bu, ilk kuruluma devam etmenizi sağlayacaktır.
  • Sürekli Kırmızı – Desteğe başvurun.
FinestraMiner'ım Bluetooth'a bağlanmıyor.

Lütfen siyah düğmeye iki kez basın, basılı tutmayın. Düğmenin boyutu nedeniyle, bu düğmeye tam olarak basmak için birkaç deneme gerekebilir.

FinestraMiner, her 10 saniyede bir mavi yanıp sönmeye başladığında bluetooth’a bağlanır.

Kurulum sırasında Wi-Fi taraması "indeks aralık dışı" hatası verdiğinde ne yapmalıyım?

FinestraMiner’ınızın çevresinde çok fazla Wi-Fi ağı olduğunda, kurulum sırasında Wi-Fi taraması tamamlandıktan sonra Helium Uygulamasında bir hata ile karşılaşması mümkündür. Bu durumda Finestra Diagnostics Uygulamasını App Store veya Google Play Store’dan indirebilir ve kurulumu oradan başlatabilirsiniz. FinestraMiner Teşhis Uygulaması, Wi-Fi ağınıza elle bağlanmanıza izin verecektir. Bunu yaptıktan sonra FinestraMiner’ınız Wi-Fi’ye bağlanacaktır. Sonrasında kurulumunuzu tamamlamak için Helium Uygulamasına dönebilirsiniz.

FinestraMiner'ın "yapışkan" desteğini açıklayabilir misiniz?

FinestraMiner’ın arkasında, FinestraMiner’ın gözeneksiz herhangi bir yüzeye yapışmasını sağlayan entegre bir mikro vantuz bulunur. Mikro vantuz yapışkan değildir ve yüzeylerde kalıntı bırakmaz. Finestra’nın yapışkan arka yüzeyini temizlemek için lütfen ellerinizi yıkayın ve yapışkan arka yüzeyi silmek için temiz nemli bir parmak kullanın. Lütfen kullanmadan önce arkalığın tamamen kuru olduğundan emin olun.

DİKKAT: Bez, alkollü ped veya kağıt havlu kullanmayın – bu, yapışkan arkalığa zarar verebilir.

FinestraMiner ile birlikte verilen antenin anten kazancı nedir?

Dahil edilen anten ABD ve Kanada için 2,6 dBi’dir; AB, İngiltere ve Türkiye için 2,8 dBi.

FinestraMiner'daki anten konektörü türü nedir?

FinestraMiner, bir RP-SMA Dişi Konnektör kullanır.

FinestraMiner'ımı dışarıda çalıştırabilir miyim?

FinestraMiner yalnızca iç mekan koşullarında çalışmak üzere tasarlanmıştır.

Yeni FinestraMiner'ımı açtım, prize taktım, ancak Helium uygulamasında Bluetooth'a bağlanamıyorum.

FinestraMiner’ın açılması için iki dakika beklediniz mi? Lütfen sabit mavi ışık her 10 saniyede bir yanıp sönmeye başlayana kadar bekleyin. Birkaç dakika beklediyseniz ve hala bağlanamıyorsanız, FinestraMiner Diagnostics Uygulamasını indirip çalıştırmayı deneyin. FinestraMiner’ın güncellenmesi gerekebilir.

FinestraMiner'ı Helium uygulaması veya FinestraMiner Diagnostics Uygulaması ile kurmaya çalışırken, "Hotspot bulunamadı" hatası alıyorum.

Bu hata iki nedenden dolayı alınabilir:

FinestraMiner üzerindeki mavi ışık yanmıyorsa, Bluetooth düğmesine iki kez tıklayarak Bluetooth’u etkinleştirin.

Sorun bu değilse, telefonunuzda aynı anda yalnızca Helyum uygulamasının VEYA FinestraMiner Diagnostics uygulamasının çalıştığından emin olun. Tüm uygulamaları kapatmaya zorladığınızdan ve her seferinde yalnızca birini çalıştırdığınızdan emin olun.