HNT dağıtımı, her bir devirde üretilen HNT’nin ödül türüne göre belirlenmiş yüzdelere göre kullanıcılara paylaştırılması ile gerçekleşir. Helium Coin Madenciliği’nde hedeflenen, yani blok zinciri istendiği gibi çalışırsa aylık üretilmesi beklenen HNT sayısı 5.000.000’dur. %32.5’e kadar varabilen hatırı sayılır oran Ağda Veri İletimi başlığına veriliyor, dolayısıyla Helium Coin Madenciliği yapan cihazınızın veri iletimini verimli bir şekilde yapabilecek halde olmasının HNT kazanımı için büyük önemi var.

HNT mining cihazları ile kazanılan miktar, ağın kattığı değere bağlı yapılan işin türüne göre belirlenmektedir. HNT coin madenciliği sırasında önemli noktalardan birisi komşuları olmayan hotspotların yalnızca zorluk iletebileceklerinden ötürü daha az kazanma potansiyeline sahip olmalarıdır. Bu durum hotspot coin kazanılmasında diğer hotspotlara yakın başlangıç yapılmasının önemini artırır.

Sonuç olarak HNT mining cihazınız ile elde edeceğiniz kazanç, hotspot cihazın düzgün çalıştırılması, etrafta bulunan komşu hotspotların adedi gibi pek çok farklı faktöre bağlı olacaktır.

 

Helium Coin Nasıl Kazanılır?

HNT kazanmak için Helium Ağı’na bağlı bir Hotspot’unuz olması gerekiyor. Helium Hotspot’lar çeşitli işlemler yaparak kullanıcılarına HNT kazandırıyor. Helium Coin Madenciliği yaparken kazanç oranını arttıracak asıl faktör Helium Ağı’na sağladığınız kapsama alanı olacağı için Hotspot’unuzu kuracağınız yer için önce bulunduğunuz konumda hali hazırda bulunan Hotspot’lara bakmanız yararlı olacaktır. Ne kadar HNT coin geleceği bunun dışında çeşitli faktörlerden etkilenebilmektedir. Bu faktörlerden, cihazınızın evin iç tarafında olup olmadığıyla ilgilidir. Hotspot cihazlarınızın yaydığı ağ, ev eşyalarından ve duvardan geçeceği için sinyal kalitesi düşebilir ve bu da daha az ödül kazanmanıza neden olabilir. Ancak Finestra ile birlikte HNT coin madenciliği yaptığınızda, cihaz kolayca cam’a yapışabildiği için veri kaybı minimumda olacak ve HNT coin ödüllerinizde bir düşüş beklenmeyecektir. Aynı zamanda Finestra Miner cihazda bulunan yapışkab tekrar tekrar kullanmaya uygun olduğundan, bir camdan başka bir cama kolaylıkla sökülüp takılabilmektedir. Bunun dışında HNT coin ödülünüzü etkileyecek bir diğer faktör anteninizin özellikleridir. Piyasada çok çeşitli antenler bulabilirsiniz ancak Finestra Miner ile size gönderilen anten, HNT coin madenciliği yaparken, verileri oldukça geniş alanda verimli bir şekilde dağıttığından dolayı Helium ekosistemi tarafından dağıtılan HNT coinleriniz hesabınıza verimli bir şekilde yüklenecektir.

FinestraMiner’ı İncele

 

HNT Coin Ne İşe Yarar?

HNT bir kripto para birimidir ve kuru üstünden dolara çevrilerek günlük hayatınızda kullanılabilir. Dolara sabitlenmiş bir değeri olan Data Credits (DC) yani Veri Kredisi ise bir miktar HNT’yi yakarak kullanılan, Helium Ağı’nda veri aktarmak için harcanan bir birimdir. Hotspot’unuzun yerini değiştirmek için Veri Kredisi harcamanız gerekmektedir, ancak Implicit Burn (Dahili Yakım) adı verilen sistem sayesinde HNT’nizi elle Veri Kredisi’ne çevirmeniz gerekmiyor, otomatik olarak cüzdanınızdan tahsil edilebiliyor.

 

Reward Scaling nedir?

HNT kazancınız, yukarıda da bahsettiğimiz gibi sağladığınız kapsama alanının değeri ile ölçeklendirilir. Bunun için her Hotspot’a Transmit Scale (İletim Ölçeği) adı verilen bir değer atanır. Bu değer 0.00 ile 1.00 arasında değişir ve alacağınız HNT ödülleri bu sayı ile çarpılır, dolayısıyla 1.00 veya 1.00’e yakın olması daha iyidir. Transmit Scale’inizin olabildiğince yüksek olması için Hotspot’unuzu yüksek bir yere ve başka Hotspot’ların yoğun olduğu yerlerden uzağa koymanız gerekiyor.

 

Helium Coin Madenciliği Nasıl Yapılır?

HNT, veya Helium Coin/Token madenciliği yapmak aslında çok kolay, büyük bir teknik bilgiye veya karmaşık kurulumlarla uğraşmaya ihtiyacınız yok. Tek yapmanız gereken bir Helium Hotspot almak, ilk kuruluşunu yapıp internete bağlamak ve uyurken bile HNT kazanmaya başlamak. Tabii ki kazandığınız HNT miktarını optimize etmek mümkün ancak Helium Coin Madenciliğine başlamak ve kripto para dünyasına girmek aslında çok kolay.

 

HNT Kripto Madenciliği Hangi Cihazlarla Gerçekleştirilir?

HNT madenciliği için ihtiyacınız olan Helium Hotspot cihazlarını üreten birçok satıcı var. Tam kapsamlı bir liste olmadığını göz önünde bulundurarak Helium’un kendi web sitesi üzerinden FinestraMiner’ın da olduğu listeye göz atabilirsiniz. Bu hotspot cihazlarınıza elektrik ve internet bağlantısı sağlayarak çok hızlı bir biçimde HNT kripto madenciliğine adım atmaya başlayabilirsiniz.

 

FinestraMiner’ın Sağladığı Avantajlar Nelerdir?

HNT kazanmak için FinestraMiner’ın birçok avantajı var. Kolay kurulumu ile öne çıkan bir HNT mining cihazı olan FinestraMiner’ı kapsamlı Uzaktan Kontrol Paneli ve Uygulaması ile yönetmek mümkün. Cihazın arkasındaki yapışkan sayesinde daha avantajlı yerlere kolaylıkla yerleştirilebiliyor ve kasanın plastik oluşu da ısınma ve anten performansı açısından büyük artılar. Türkiye’deki nitelikli müşteri hizmetleri ekibi sayesinde de aklınıza takılan sorulara hızlıca cevap alabilir, zahmetsiz bir şekilde onarım, tamir ve değişim hizmetlerinden yararlanabilir, ayrıca FinestraMiner’ınızı Türkiye fiyatlarıyla alabilirsiniz..

 

FinestraMiner’ı İncele

,

%d blogcu bunu beğendi: