Helium, insanların sahip olduğu ve işlettiği, şeffaf, uygun fiyatlı ve güvenilir, küresel kablosuz ağları hızla yaymaya çalışan bir oluşumdur. Helium oluşumunun ilk gerçek dünyadaki uygulaması, telekomünikasyon endüstrisinde en az hizmet verilen pazar olan Nesnelerin İnterneti (IoT) için 2019’da başlatıldı. Yeni bir kripto-teşvik modeliyle güçlendirilen vizyon, kullanıcıların da desteğiyle Helium’un büyümede patlamasıyla hızla gerçeğe dönüştü. İşte bu kripto-teşvik modeli sayesinde kullanıcılar hotspot cihazlarıyla Helium ağını yayarlarken, Helium ekosisteminin coin’i HNT ile teşvik edilmektedir. İnsanların en çok sorduğu sorulardan biri olan; “HNT coin madenciliği nedir, HNT coin madenciliği nasıl yapılır?” sorusunun cevabı:

Günümüz dünyasında kullanımı hızla artan IoT cihazlara ağ bağlantısını kullanıcıların hotspotlarıyla sağlayan Helium oluşumu, HNT coin ile kullanıcılarını teşvik ediyor, aynı zamanda kullanıcılar arasında bu HNT coin madenciliği olarak da bilinmektedir. Helium ağı tarafından onaylanan hotspot üreticileri sayesinde kullanıcılar bu hotspotlara sahip olarak HNT coin madenciliği yapabilirler. Finestra Miner Helium ağı tarafından onaylanan bir HNT mining cihazıdır ve HNT madenciliğine hemen bu cihaza sahip olarak başlayabilirsiniz.

Helyum Blok Zinciri(Blockchain) Nedir? 

Blok zinciri(Blockchain), bir bilgisayar ağının node’ları arasında paylaşılan dağıtılmış bir veritabanı veya dijital defterdir. Bir veritabanı olarak, bir blok zinciri, bilgileri elektronik olarak dijital biçimde saklar. Blok zincirleri, güvenli ve merkezi olmayan bir işlem kaydını tutmak için Bitcoin gibi kripto para sistemlerindeki önemli rolleriyle bilinir. Blok zincirindeki yenilik, bir veri kaydının aslına uygunluğunu ve güvenliğini garanti etmesi ve güvenilir bir üçüncü tarafa ihtiyaç duymadan güven oluşturmasıdır.

Helium Blok zinciri de yine benzer bir yapıya sahiptir. IoT cihazlar için ağ altyapısı sunan Helium sistemi, blok zincir kodları sayesinde hem bu haberleşmeyi sağlıyor hem de bunu birçok kullanıcının sahip olduğu ve işlettiği hotspot cihazlar sayesinde merkeziyetsiz(decentralized) şekilde bu hizmeti vermektedir.

FinestraMiner’ı İncele

HNT Coin Nedir? 

Helium Kripto Coin(HNT), block zincir teknolojisiyle birlikte kullanılan Helium ekosistemine bağlı yaratılmış bir kripto coindir. Şu an Helium kripto Coin HNT, çeşitli kripto borsalarından alınıp-satılabilmektedir, aynı zamanda Helium ekosistemi tarafından onaylı hotspot üreticilerden alınan cihazlar sayesinde HNT (Helium Network Token) veya HNT coin madenciliği yapılabilmektedir. Helium coinlerinizi, istediğiniz bir dijital cüzdanda saklayabilir, transfer edebilir veya alabilirsiniz. Aynı zamanda Helium madenciliği sayesinde kazandığınız token’larınız Helium Wallet’ınızda biriktirebilir ve istediğiniz zaman bir başka kulanıcıya veya kripto borsalarındaki hesabınıza transfer edebilir ve anında paraya çevirebilirsiniz.

Helyum Coin Madenciliği Nasıl Yapılır? 

Helium; The People’s Network olarak da geçmektedir yani “İnsanların Ağı”. Yüzlerce şirket ve binlerce geliştirici, dünyanın en büyük ve en hızlı büyüyen LoRaWAN ağı olan The People’s Network’ü şimdiden inşa ediyor.

Binlerce mevcut çözüm, sensör, cihaz ve ağ geçidi, LoRaWAN ve blok zinciri teknolojilerinin güçlü bir karışımı olan LongFi’yi çalıştırmak için kolayca yapılandırılabilmektedir.

Kripto para madenciliği, Bitcoin ile başladı ancak Bitcoin blok zinciri ile kripto para veya sanal para madenciliği yüksek GPU’lu bilgisayarlara ihtiyaç duymaktadır ve yüksek elektrik harcamaktadır.  Helium mining ise Hotspot’larla HNT madenciliği, düşük GPU ve  elektrik tüketimi ile radyo teknolojisi ile yapılır. Ayda bir ampül kadar elektrik harcayan Finestra Miner, HNT madenciliği yapabileceğiniz önde gelen cihazlardandır. Hotspot cihazınızı elektriğe ve internete bağladıktan sonra hemen HNT coin’lerinizi kazanmaya başlayabilirsiniz. İşte bu kadar kolay HNT Coin madenciliği yapılabilmektedir.

 

Helyum Cüzdanı Nedir? 

Blok zinciri projelerinde, kullanıcıların kendi özel anahtarlarını yönetmelerine yardımcı olmak, işlemleri imzalamalarını ve varlıkları transfer etmelerini sağlayan çeşitli cüzdan uygulamaları bulunmaktadır.

Helium Ağı için, Helium cüzdanınıza Hotspot’unuz tarafından, Helium Network Token (HNT) aktarılır.

Helium Cüzdan uygulaması ya da Helium Wallet, coinlerinizi ve kimliğinizi Helium Block zincirinde yönetmenin güvenilir yoludur. Bu yeni Cüzdan Uygulaması, Hotspotları veya Validator’ları yönetmek için tasarlanmamıştır.

Tüm Bağlantı Noktası Yönetimi (teşhis, konum belirleme, Bağlantı Noktaları ekleme, vb.), üreticiden sağlanan Maker Uygulamaları aracılığıyla yapılmalıdır. Finestra Miner’ın da kendi app’i bulunmaktadır, Finestra Miner cihazınızı aldıktan sonra tüm bu işlemler için App’imizi Google Play’den veya App Store’dan temin edebilirsiniz.

 

FinestraMiner’ı İncele

%d blogcu bunu beğendi: